Jeżeli macie ochotę zacząć przygodę rowerową, to koniecznie powinniście sprawdzić firmę rowerową Kross. Oferuje ona produkty dostępne dla każdej osoby. Nieważne czy jesteś młody, stary, lubisz jeździć po szosach lub brylować po torach krosowych czy jesteś jednak rowerzystą miastowym. Rowery Kross stają naprzeciw naszym potrzebom i gwarantują wszystkim znalezienie czegoś dla siebie. Przedsiębiorstwo to stanowi około 20% polskiego rynku rowerowego i jest na nim dominującym elementem. Świadczy o tym ilość produkowanych rowerów oraz fakt rozpoznawalności marki.

Górski rower Kross to gwarancja sprzętu adekwatnego do swojej ceny. W ofercie tej firmy znajdziemy produkty od 299 zł dla dzieci złożonego z podstawowych komponentów takich, aby wprowadzić naszą pociechę w świat rowerów i zaszczepić w nim pasję do jeżdżenia na nim i uprawiania sportu. Natomiast przedział ten kończy na się modelu Kross „Level TE”, który składa się z karbonowej ramy zapewniającej doskonałe tłumienie ubytków w jezdni oraz gwarantującej stabilizację podczas jazdy. Kolejnymi elementami, które wyróżniają ten model od pozostałych rowerów jest fakt wykorzystania w nim najwyższej klasy przerzutek SRAM XX1 EAGLE, hamulce na przód i tył są hydrauliczne. Jego waga wynosi 9.01 kilograma, więc jest on niesamowicie lekki i bardzo wydajny. Zastosowane w nim materiały gwarantują nam przyjemną i komfortową jazdę.

Oczywiście są również rowery z tego przedziału, które są zdecydowanie tańsze. Możemy odnaleźć modele, których wartość katalogowa wynosi około 2500 zł. Mamy wtedy gwarancję, że te modele są wykonane z dobrych komponentów, które zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo oraz przyjemność podczas jazdy. Należy również dbać o nasz organizm. Dlatego doskonałym uzupełnieniem będą akcesoria typu kask i światełka czerwone na tył oraz białe na przód lub bidon z wodą, którym będziemy mogli uzupełnić nasze pragnienie spowodowane przez nadmierne eksploatowanie organizmu. Pamiętajmy, aby korzystać z tej przyjemności z głową, ponieważ nadmierne przemęczanie się nie jest dobre dla naszych stawów ani zdrowia.