Rowery Giant cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem użytkowników. Jest to renomowana marka, która sprawdza się nie tylko w przypadku osób jeżdżących na rowerze amatorsko, ale również profesjonalnie. Zakup powinien zostać jednak dokładnie przemyślany. Niemal każdy model jest zupełnie inny, więc wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Poniżej przedstawiono krótkie charakterystyki trzech najpopularniejszych modelów.

Giant ATX
Rower górki Giant ATX z pewnością zachwyci miłośników rekreacyjnej jazdy. Jest to model dość uniwersalny, dzięki czemu cieszy się sporą popularnością. Pojazd wyposażony jest w płaską kierownicę. Posiada również amortyzowany widelec o skoku 100 mm, czyli standard w rowerach górskich tej marki. Na uwagę zasługuje tutaj nowocześnie wyprofilowana rama wykonana z aluminium. Jest ona lekka, a także bardzo wytrzymała. Przetrwa w nienaruszonym stanie nawet najcięższe warunki jazdy. Atutem są również niezawodne hamulce, które chronią przed upadkiem podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Model ten wyposażony jest w wygodne uchwyty. Dzięki nim przypięcie błotnika lub bagażnika to kwestia kilku chwil. Do wyboru są dwa rozmiary kół.

Giant Talon
Rowery Giant Talon jest modelem crossowym, który sprawdzi się w przypadku osób potrzebujących pojazdu bardziej zaawansowanego. Jest to model o sportowym charakterze, jednak nie można uznać go za profesjonalny, Będzie więc to wariant dla tych, którzy poszukują czegoś pomiędzy rowerem amatorskim, a zawodowym. Giant Talon doskonale nadaje się do jazdy terenowej. Posiada on bardzo lekką aluminiową ramę. Sporych rozmiarów koła w połączeniu z konstrukcją pojazdu dają możliwość rozwijania niemałych prędkości. Rower gwarantuje optymalny poziom amortyzacji na wyboistych drogach. Zwiększa to komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Giant Anyroad
Giant Anyroad to lekki, a także bardzo wygodny w eksploatacji rower szosowy. Jest to model, który daje wiele możliwości. Dzięki niemu możemy udać się zarówno na szybkie przejażdżki (ultralekka konstrukcja daje możliwość rozwijania bardzo dużych prędkości), jak i rekreacyjne wyprawy. Model ten sprawdza się nie tylko na utwardzonych i równych powierzchniach. To również pojazd, który zda egzamin na miej wyrównanym podłożu. Interesująco wyprofilowana rama z aluminium zapewnia zachowanie prawidłowej postawy podczas jazdy. Jest ona nie tylko atrakcyjna pod względem wizualnym, ale również wygodna. Kolejnym plusem jest szeroki zakres biegów, dzięki którym każdy użytkownik dostosuje pojazd do warunków użytkowania.

giatn talon(literówka)