Poszukując dobrego roweru warto znaleźć firmę, która rowerami zajmuje się od lat. Firma Kross jest największą marką w Polsce, a rowerami zajmuje się od 1990 roku.

Od 2006 roku wprowadziła segmentację produktów na grupy: górskie, miejskie, dziecięce, cross, trekkingowe, szosowe, dzięki czemu każdy znajdzie Rower Kross dostosowanych do swoich potrzeb. Od tego roku również zastosowano nowe wzornictwo i nową jakość poprzez lepsze ramy i komponenty, a także materiały. Firma KROSS zaczęła również aktywnie konkurować technologicznie i wizerunkowo z innymi światowymi markami.kross

Jednym z turystycznych modeli tej marki jest Kross Evado, który charakteryzuje się ulepszonym stopem aluminium 6061, posiada dużą odporność na warunki środowiskowe. Konstrukcja jest bardzo wytrzymała, ale równocześnie jest zredukowana jej masa.
Hamulce tarczowe, które ten rower posiada gwarantują dużą siłę hamowania i dobra modulację, nawet w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Dodatkowo ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku hamulców tradycyjnych.
Posiadają one również system post mount, dzięki któremu precyzja podczas hamowania wzrasta. Równocześnie umożliwia on lepsze doprowadzenie ciepła, co wpływa na wydłużenie żywotności hamulca i poprawia jego efektywność.

Rowery Kross są tworzone przez pasjonatów dla pasjonatów, dlatego też rowery te są dopracowane w każdym szczególe. Dzięki stałemu rozwojowi konstruktorzy wyprzedzają nierzadko trendy m.in Kross LEVEL B+ Mai Włoszczowskiej czy Kross SOIL.