Pewnie nie raz zastanawiałeś się jaki rower wybrać. Zacznijmy od tego jakie będzie jego przeznaczenie. Inny rower wybierzesz do jazdy stricte szosowej, inny w teren, inny do terenów wyczynowych, a jeszcze inny do wyskoków na rampach.

Zakładamy, że znamy już przeznaczenie naszego roweru, spędziliśmy ładnych parę tygodni analizując nasze trasy i różne marki rowerowe. Co wybrać? Jak podjąć wybór? Otóż sprawa jest bardzo prosta. Zaczynając naszą przygodę z rowerem- nie szalejmy! Nie dajmy się naciągnąć na rowery po kilkanaście tysięcy złotych, bo przy naszym braku doświadczenia nie ma to sensu. Wybierzmy rower na który nas stać i będzie nam służył, ale nie ten z najniższej linii. Wszelkie rowery z sieciówek od razu możemy skreślić, nadają się tylko dla dzieci, są miękkie, nietrwałe i często produkowane w krajach wschodu za przysłowiowe 2 grosze, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia (o ile możemy tu mówić o jakiejkolwiek jakości). Podsumowując jeżeli szukamy roweru dla dziecka, z którego nasz maluch wyrośnie w przeciągu sezonu to jak najbardziej tani rower z sieciówki się sprawdzi, dla nas jako osoby dorosłej – nie.

Poszukując roweru górskiego lub do jazdy w lekkim terenie idealnie sprawdzi się dostępny cenowo Rowery Kross hexagon. Najważniejsze, że przy zakupie nie doznamy szoku detalicznego, a co najistotniejsze wszelkie jego komponenty są najwyższej jakości i będą długo nam służyły. Bez obaw możemy wjechać nim na kręte leśne ścieżki, pojeździć po okolicznych wertepach czy wybrać się w błotniste tereny pobliskiego lasu. Rower MTB Kross hexagon ma również bardzo dobre hamulce i wytrzymałą ramę dzięki czemu nawet zawiłe ewolucję są mu nie straszne.

Jednakże niezależnie od tego, jaki rower wybierzesz jazda na nim ma sprawiać ci przyjemność, dlatego też nie kupuj roweru bez „przymiarki” dobierz rozmiar do wzrostu. Sprawdź czy siodełko ci odpowiada, czy możesz ustawić je na odpowiedniej wysokości, czy rama nie jest za wysoka. Oceń czy rower podoba ci się w ogólnym ujęciu, bo gdy nie będzie ci odpowiadał wysoce prawdopodobnym jest, że na niego nie wsiądziesz.