Firma Kross jest kojarzona głównie z produkcją rowerów w Polsce. Jednak jak możemy się przekonać, zajmuje się ona również sprzedażą akcesoriów do jazdy na rowerze. Co więcej, zrzesza ona także prężnie działającą społeczność rowerowych pasjonatów. Skupimy się jednak na ich podstawowym celu. Kross w swojej ofercie posiada rozmaite modele rowerów. Ich produkty są przeznaczone dla wszystkich od najmłodszych aż do najstarszych, od pasjonatów kolarstwa przez amatorów aż do kolarzy. Uwaga, ciekawostka Kross posiada swoją własną zawodową grupę kolarską, która na trasach rowerowych jest obecna od ponad dekady. Jedną z osób prezentujących ich barwy jest wicemistrzyni w kolarstwie z Rio.

My się jednak skupimy na rowerach Krossa
Oferta tej firmy jak już zostało wspomniane, potrafi zagwarantować sprzęt odpowiadający nawet najbardziej wymagającemu konsumentowi. Zaczyna się ona na rowerach górskich, tam znajdziemy rowery typu MTB XC, Enduro oraz Trail. Zasadnicza różnica między nimi jest taka, że XC to typowe, wyścigowe maszyny, natomiast Enduro to cięższe rowery, a Trail jest ich hybrydą. Zapewnia on możliwość wykorzystywania go do zjeżdżania z krętego, górskiego szlaku jak na Enduro, a kiedy mamy ochotę na dłuższą przejażdżkę, to równie dobrze sprosta takiemu zadaniu. Szczerze mówiąc to o samych górskich rowerach, można by napisać całe setki artykułów. To dodam tylko jeszcze fakt, że ceny tych rowerów wahają się od 1199 zł do 23999 zł.

Kolejną grupą są rowery kross szosowe, tutaj sytuacja wygląda tak, że służą one typowo do maratonów lub do takich dłuższych przejażdżek ze znajomymi, którzy już swoje na rowerze przejechali. Oczywiście, dla amatorów również się znajdzie odpowiedni model.

Pozostałe 3 grupy złączymy w jedną. W 2017 roku Kross przejął holenderską firmę, która zajmowała się produkcją rowerów elektronicznych. Od tego czasu posiadają w swojej ofercie ów produkt, który znacznie ułatwia nam przemieszczanie się na rowerze. Istnieje również grupa rowerów turystycznych, która jest specjalnie przygotowana do zwiedzania, czyli ma możliwość zamontowania bagaży i innych tego typu rzeczy. Ostatnią grupą są rowery miejskie. Jak sama nazwa wskazuje do przemieszczania się po mieście.

Rowery MTB Kross to możliwość wspaniałego wyboru. Taka decyzja może okazać się krokiem, który pokaże nam zupełnie nową odsłonę naszej rzeczywistości.