Moda na zdrowy styl życia jest wszechobecna. Praktycznie na każdym kroku jesteśmy bombardowanie reklamami podkreślającymi jak ważne jest zdrowe odżywianie, bycie fit, eko, itp. W ślad za tym idzie nakłanianie do zmiany swojego stylu życia i stanie się bardziej proaktywnym. Poniekąd jest to słuszne, gdyż utrzymywanie ciała w dobrej kondycji fizycznej podnosi ogólną odporność organizmu i zmniejsza zapadalność na choroby.

Jednym z motywów przewodnich mody na zdrowy styl życia jest moda na rower. Możemy mówić wręcz o pewnym stylu życia. Dojazd do pracy samochodem zamieniamy na dojazd do pracy rowerem. Wolny czas organizujemy planując wycieczki rowerowe, zakupujemy specjalną odzież przeznaczoną dla cyklistów, itp. Co więcej styl ten staje się coraz bardziej powszechny i coraz więcej samorządów stara się go wzmacniać projektując przy okazji przebudowy dróg ścieżki rowerowe. Dlatego też nieprzerwanie popularnością cieszą się oferty rowerów, z których mogą skorzystać ci do tej pory niezdecydowani, jak równie, ci którzy już z mody rowerowej korzystają, ale chcieli by coś ulepszyć w swoim sprzęcie, bądź zamieć go na lepszy model. Górski rower Kross level to oferta rowerów skierowanych do wszystkich. Jest to polski sprzęt, który może być używany zarówno przez początkujących cyklistów, jak i stare wygi rowerowe. Wytrzymała rama, profesjonalny osprzęt i możliwość wybrania odpowiedniego modelu jest tym co wyróżnia tą markę. Kross level oferuje również pojazdy przeznaczone dla dzieci, co tylko może wzmocnić modę rowerową, bowiem przyzwyczajone od małego dziecko, w dorosłym życiu również będzie chętnie korzystać z tej formy rekreacji i może to również skłonić do pozostania wiernym marce.

Podsumowując należy stwierdzić, że moda na jazdę rowerem jest bardzo popularna w Polsce w ostatnich czasach. Lawinowy wzrost ścieżek rowerowych, rozwiązań dedykowanych rowerzystom powoduje, że o wiele łatwiej jest w chwili obecnej korzystanie z tego środka lokomocji. Należy przy tym pamiętać o wiodącej marce polskiej jaką jest kross level.