Kupno lub otrzymanie w prezencie roweru to dla każdego z nas bardzo ekscytujący moment w życiu. Ten moment może okazać się początkiem wielkiej przygody, która może trwać wiele lat, nawet całe życie. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup roweru, musimy wiele rzeczy przemyśleć. Przede wszystkim, jaki to ma być rodzaj roweru i do czego ma służyć. Zainteresowanie rowerem prędzej czy później pojawia się u każdego z nas. Dla wielu z nas to wspomnienie z dzieciństwa, które przekształciło się w pasję. Inni traktują rower jako najzwyklejszy środek lokomocji. Jedni jeżdżą nieprzerwanie od dzieciństwa, drudzy przypominają sobie o nim, wtedy kiedy muszą zrzucić kilka kilogramów. Dla jednych więc kupno roweru nie będzie żadnym problemem, dla drugich będzie to nie lada problem.

Mamy różne typy rowerów: od rowerów trekkingowych takich jak Kross Trans, do rowerów górskich o bardziej rekreacyjnej budowie takich jak rower kross hexagon. Wszystko zależy, do czego będziemy używali naszych dwóch kółek.
Jeśli potrzebujemy roweru do dojazdów do pracy, szkoły lub uczelni najlepszym wyborem są rowery miejskie, lub rowery trekkingowe. Jeśli rower ma służyć do rekreacji, a trasy, po których będziemy jeździli składać się będą z dróg polnych i asfaltowych to najlepszym rozwiązaniem będzie rower crossowy. Jednak gdy zdecydowani jesteśmy do wypróbowania swoich sił w kolarstwie górskim, nie pozostaje nam nic innego jak zakupić rower typowo górski. I tutaj bardzo dobrym wyborem jest rower kross hexagon. Rower, który posiada opony, amortyzację i napęd typowy dla rowerów MTB.

Teraz musimy określić jakim budżetem dysponujemy. Oczywiście dla każdego z nas słowo „drogo” czy „tanio” oznacza zupełnie coś innego. Ważne jest przede wszystkim zachować rozsądek. Jeśli zdecydowaliśmy się na jakąś konkretną kwotę do wydania to w sklepie nie dajmy się „wkręcić” sprzedawcy i nie szalejmy z zakupami. Bądźmy wymagający, wybredni i przede wszystkim róbmy to bez pośpiechu. Rower, który kupujemy ma nam służyć kilka lat i być dla nas najlepszym przyjacielem Dlatego warto zachować zdrowy rozsądek.