Zanim człowiek przejdzie do regularnego uprawiania jakiejś dyscypliny sportowej, to oczywiste, że najpierw musi odpowiednio się do niej przygotować. Niby kolarstwo wymaga jedynie posiadania roweru i teoretycznie każdy taki dwukołowy składać ma gdzieś w swojej piwnicy czy na strychu, ale jednak warto zainwestować w porządniejszy sprzęt, czyli np. rower Kross Vento.

Podczas zakupów większość ludzi kieruje się cenami różnych produktów i w przypadku wybierania roweru będzie to dobra metoda postępowania. Nie chodzi jednak o to, by kupować pojazd najtańszy. Rower kosztujący mniej niż tysiąc złotych może być zupełnie nic nie wart i przekona się o tym nawet początkujący kolarz. Ogólnie uznaje się, że ceny dość dobrych dwukołowych pojazdów zaczynają się od ok. tysiąca złotych w górę. Im droższy będzie Rower Kross, tym najprawdopodobniej lepiej będzie się sprawdzać, jednakże osoba początkująca może nie wykorzystać w pełni wszystkich jego możliwości. Pojazd należy więc dostosować do własnych oczekiwań, wymagań i umiejętności. A jeśli ktoś stwierdzi, że wystarczy mu zwykły składak, powinien jeździć właśnie na nim.

Istnieje też sposób na to, by kupić naprawdę fantastyczny pojazd o wysokich parametrach technicznych i to w bardzo niskiej cenie. Jak to zrobić? Wystarczy zrezygnować z nowego sprzętu na rzecz tego używanego. Rowery Kross występują na licznych aukcjach internetowych, a ich ceny rozpoczynają się tam od kilkuset złotych. W niczym nie odstają od zupełnie nowych pojazdów. Potrafią być równie niezawodne.